تستر باتری و دینام

تستر باتری و دینام خودرو از جمله ضروری‌ترین دستگاه‌ هایی هستند که فروشندگان خدمات برق الکترونیک و باتری برای خودروها ارائه می‌ دهند. این تجهیزات به گونه‌ای هستند که می‌ توان به آسانی عملکرد صحیح دینام و سالم بودن باتری را تشخیص داد. در حال حاضر این تجهیزات در دو نوع عقربه‌ ای و دیجیتال عرضه می‌ شوند که شما می‌توانید بر اساس بودجه، نوع اتومبیل و نیاز خود بهترین نوع آن را خریداری کنید. دقت داشته باشید انواع تستر باتری و دینام از جمله مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که نباید از خرید و استفاده از آن‌ها به منظور حفظ سلامت خودرو غافل شد. در ادامه این بخش مطالب کامل‌تری در مورد انواع تستر باتری و دینام ارائه کرده و شما را بیشتر با آن‌ها آشنا می‌ کنیم، پس بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

دستگاه تست باتری و دینام خودرو چیست؟

بهتر است بدانید انواع دستگاه تستر باتری و دینام خودرو را می‌ توان جزء جدیدترین و مهم‌ترین تجهیزاتی در نظر گرفت که با استفاده از آن‌ها می‌ توان صحت عملکرد دینام یا سالم بودن باتری خودرو را بررسی کرد. این وسیله به گونه‌ای ساخته شده است که می‌ تواند ایراد استارت نزدن اتومبیل را بررسی کند. در گذشته برای بررسی باتری و دینام خودرو توان زیادی از باتری کشیده می‌ شد و برای بررسی ولتاژ دینام نیز از ولتومتر استفاده می‌ کرده اند که این کار سبب افزایش هزینه و اتلاف وقت می شده است.

در حال حاضر با استفاده از این دستگاه‌ ها می‌ توان در کمترین زمان و با دقت فراوان، مشکلات اتومبیل را بررسی و آن را برطرف کرد. انواع تستر باتری ماشین می‌ تواند برای بررسی نحوه عملکرد باتری و دینام خودرو مورد استفاده قرار بگیرد، امروزه بسیاری از تعمیرکاران خودرو عنوان می‌ کنند استفاده از انواع تجهیزات و دستگاه‌ های تستر دینام و باتری توانسته است نقش مهمی در افزایش عمر و کارکرد بهتر دینام و باتری اتومبیل داشته باشد. به منظور بررسی عیب‌ های سیستم برق رسانی در خودرو و علت عدم استارت نزدن اتومبیل، می‌ توان با اطمینان زیاد از این دستگاه استفاده کرد.

کاربرد دستگاه تستر باتری و دینام خودرو

از مهمترین و اصلی‌ ترین کاربرد انواع دستگاه تستر باتری ماشین می‌ توان به بررسی صحت عملکرد دینام و سالم بودن باتری خودرو اشاره کرد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که می‌ تواند به آسانی وضعیت تست شارژ باتری، تست شارژ دینام، علت استارت نخوردن اتومبیل، وضعیت برق خودرو و غیره را به شما گزارش دهند.

همان طور که اطلاع دارید باتری یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین اجزای برق خودرو به حساب می‌ آید که ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی شده و به خوبی کار نکند، در این مواقع به جای صرف وقت و هزینه زیاد برای باز کردن آن یا بررسی قطب‌ های آن، می‌ توان از یک دستگاه تستر انواع باتری استفاده کرد. در صورتی که باتری اتومبیل شما به صورت مکرر خالی می‌ شود در این مواقع می‌ توانید از این دستگاه استفاده کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل به منظور تعمیر، آن را به دست متخصص بسپارید.

کاربرد دستگاه تستر باتری و دینام خودرو

از مهمترین و اصلی‌ ترین کاربرد انواع دستگاه تستر باتری ماشین می‌ توان به بررسی صحت عملکرد دینام و سالم بودن باتری خودرو اشاره کرد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که می‌ تواند به آسانی وضعیت تست شارژ باتری، تست شارژ دینام، علت استارت نخوردن اتومبیل، وضعیت برق خودرو و غیره را به شما گزارش دهند.

همان طور که اطلاع دارید باتری یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین اجزای برق خودرو به حساب می‌ آید که ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی شده و به خوبی کار نکند، در این مواقع به جای صرف وقت و هزینه زیاد برای باز کردن آن یا بررسی قطب‌ های آن، می‌ توان از یک دستگاه تستر انواع باتری استفاده کرد. در صورتی که باتری اتومبیل شما به صورت مکرر خالی می‌ شود در این مواقع می‌ توانید از این دستگاه استفاده کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل به منظور تعمیر، آن را به دست متخصص بسپارید.

انواع دستگاه تستر باتری و دینام خودرو در اصل ترونیک

در حال حاضر شاهد ارائه و عرضه انواع دستگاه تستر باتری و دینام خودرو در سایت اصل ترونیک هستیم، شما می‌ توانید بر اساس نیاز و نوع حرفه خود، بهترین دستگاه را خریداری کنید. از جمله انواع تستر باتری خودرو سواری در این مجموعه می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

این نوع تستر باتری و دینام خودرو از نوع ساده است که دارای نمایشگر ال سی دی با منوی فارسی است. این دستگاه تستر باتری و دینام از دقت سرعت و سادگی بالایی برخوردار است و همه افراد می‌ توانند از آن استفاده کنند؛ قابلیت نمایش بالا و دارا بودن سیستم مجهز به محافظت در برابر قطب معکوس از جمله اصلی‌ ترین ویژگی‌ های این دستگاه تستر ماشین است

این تستر باتری و دینام خودرو دارای سیستم سخنگو فارسی است که می‌ توان برای انواع باتری خودرو و دینام در حالت‌ های سالم، خراب و اضافه شارژ از آن استفاده کرد. این تستر در مدت 5 ثانیه و بدون نیاز به باتری داخلی، اقدام به نشان دادن وضعیت دینام و باتری خودرو می‌ کند.

تستر باتری و دینام خودرو مدل ASL3000 ساده

این دستگاه تستر باتری خودرو توانایی تست باتری و دینام اتومبیل را بدون نیاز به روشن کردن خودرو دارد، در حال حاضر می‌ توان به منظور بررسی دقیق دینام و باتری خودرو طبق استانداردهای SAE و DIN.EN از این وسیله استفاده کرد.

دستگاه تسترونیک هوشمند 12-24ولت ASL2000

این دستگاه نیز می‌ تواند برای تست باتری از 18 تا 250 آمپر و بررسی دینام خودرو تا 12_24 ولت مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه دارای نمایشگر LCD رنگی و ولتاژ قابل تنظیم است، همچنین با استفاده از تکنیک مهندسی هوشمند اقدام به ساخت آن شده است به همین دلیل می‌ تواند با دقت و کیفیت بالا قسمت‌های مختلف خودرو را بررسی کند؛ این دستگاه یکی از بهترین تستر باتری خودرو سنگین و سبک سایت اصل ترونیک است.

تستر آنالوگ، دیجیتال 200 آمپر ASL4000

این مدل تستر باطری خودرو دارای کلید فیوز استاندارد و گیره‌ های اتصال قوی است که می‌ تواند با دقت فراوان، اقدام به تست و بررسی باتری و دینام خودرو کند. این دستگاه دارای کابل اتصال استاندارد است و می‌ توان از آن برای باتری‌های 18_250 آمپر استفاده کرد.

تستر سیم کشی خودرو ASL200

این نوع تستر دیجیتالی باتری خودرو می‌ تواند برای انواع ماشین‌ های سبک و سنگین مورد استفاده قرار بگیرد؛ به دلیل داشتن سنسورهای هوشمند می‌ تواند روی عملکرد کلی باتری و دینام نظارت کرده و میزان شارژ و کیفیت آن‌ها را اندازه‌گیری کند.

تستر آنالوگ، دیجیتال طلایی 100 آمپر ASL7000

این تستر برای خودروهای سواری طراحی شده است و می‌ تواند به صورت دقیق و به سرعت انواع باتری‌ ها و دینام خودرو را بررسی کند. این تستر باتری و دینام خودرو دارای جت فن خنک کننده و بدنه استیل طلایی و مقاوم است.

تستر تخلیه ی آنالوگ، دیجیتال 300 آمپر ASL5000

این تستر برای باتری‌ های 250_18 آمپر و دینام 24_12 مناسب است، همچنین دارای کلید فیوز صنعتی 3 فاز بوده و برای تست شارژ و دینام انواع خودروهای سنگین و سواری مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

تستر آنالوگ، دیجیتال 100 آمپر ASL8000

این مدل تستر باتری و دینام ماشین دارای کلید فلزی اهرمی است و برای باتری‌ های 250_18 آمپر و دینام 6_12_24 ولت مناسب است؛ این دستگاه برای بررسی و تست سریع و دقیق انواع باتری‌ ها در تمامی آمپراژ‌ها مناسب است.

تستر آنالوگ ، دیجیتال 100 آمپر ASL4000

این تستر باتری و دینام خودرو می‌ تواند برای تست انواع باتری و دینام اتومبیل با بارکشی 100 آمپر مورد استفاده قرار بگیرد، دارا بودن قدرت و دوام بالا، گیره‌های اتصال قوی و کلید استاندارد از جمله مهم ترین مزیت‌ های این دستگاه تستر است.

تستر شارژر 20 آمپر 3 کاره ASL6000

این تستر باتری و دینام دارای نمایشگر LCD با منوی فارسی و دقت و سرعت بالا است، در حال حاضر می‌ توان از آن برای کل باتری‌ های اتومبیل استفاده کرد و جزء دستگاه‌ های تستر سخنگو برای خودروهای سواری با 12 آمپر است.

با این حال، آنچه شما باید بدانید این است که علیرغم تصور رایج، یک جامپ استارتر باتری شما را شارژ نمی کند. در عوض، استارت‌های پرش برق کافی برای بازگشت باتری ایجاد می کند یا نیروی کافی برای چرخاندن موتور و روشن کردن سیستم شارژ شما فراهم می‌کنند.

قیمت و خرید دستگاه های تست باتری و دینام خودرو

در حال حاضر برای بسیاری از افراد متقاضی، قیمت خرید تست باتری از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بهتر است بدانید دستگاه‌ های تستر باتری و دینام خودرو دارای تنوع بی‌نظیری هستند و هر کدام از آنها می‌ توانند قیمت مخصوص به خود را داشته باشد. علاوه بر این، قیمت دستگاه تستر باتری ماشین به عواملی مانند تعداد خرید و نوسانات موجود در بازار نیز بستگی دارد.

در صورت تمایل به خرید دستگاه تستر باتری ماشین بهتر است در ابتدا از قیمت دقیق آن اطلاع پیدا کرده و سپس بر اساس بودجه و نیاز خود بهترین نوع آن را خریداری کنید. وجود تنوع بی‌ نظیر در قیمت تستر باتری خودرو سبب شده است تا تمامی افراد بتوانند با خیال راحت و حتی با بودجه کم نیز این دستگاه را خریداری کنند. در زمان خرید تستر باتری خودرو حتماً به داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش توجه کرده و سپس آن را خریداری کنید.

سوالات متداول

در نظر گرفتن مواردی مانند نوع دستگاه، کارایی آن، میزان توان و ولتاژ استاندارد، قیمت و داشتن گارانتی از مهمترین مواردی هستند که هنگام سفارش و تهیه این دستگاه‌ ها باید در نظر بگیرید.

این دستگاه‌ ها به گونه طراحی شده‌اند که می‌ توانند در کمترین زمان و با دقت بالا، ایراد و اشکالات احتمالی موجود در باتری و دینام را شناسایی کرده تا تعمیرکاران بتوانند به آسانی‌ آن‌ها را برطرف کنند.

قیمت این دستگاه‌ ها ثابت نیست و موارد مختلفی مانند نوع دستگاه، کارایی آن و نوسانات اقتصادی موجود در جامعه می‌ تواند روی تعیین دقیق و لحظه‌ ای آن‌ها تاثیر بگذارد.

برای خرید محصول ، دریافت اطلاعات و
مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *