مقالات

باتری ضعیف خودرو

باتری ضعیف خودرو - باتری ماشینم ضعیف شدهه - شارژر باتری - اصل ترونیک- تسترونیک - شارژر باتری خودرو
باتری خودرو ضعیف شده است

باتری ضعیف خودرو

همانطور که می دانید باتری قلب خودرو است و هر گونه خرابی آن می تواند شما را به دردسر بیاندازد. در واقع یک باتری ضعیف یا خراب بر همه ی قطعات خودرو تاثیر گذاشته و گاهی مقدمات خرابی آن ها را نیز فراهم می کند. در زیر چند نمونه از تاثیر خرابی باتری خودرو را بخوانید:

تاثیر خرابی باتری خودرو روی اجزای داخلی ماشین

همانطور که می دانید باتری قلب خودرو است و هر گونه خرابی آن می تواند شما را به دردسر بیاندازد. در واقع یک باتری ضعیف یا خراب بر همه ی قطعات خودرو تاثیر گذاشته و گاهی مقدمات خرابی آن ها را نیز فراهم می کند. در زیر چند نمونه از تاثیر خرابی باتری خودرو را بخوانید:

تاثیر خرابی باتری بر سیستم روشنایی خودرو

وقتی باتری ماشین خراب شود، اجزای سیستم روشنایی آن از جمله چراغ سقفی، چراغ پشت فرمان، چراغ های جلو و چراغ های عقب و سایر اجزای روشنایی یا نیم سوز شده یا از کار می افتند. دلیل آن هم این است که باتری در این حالت دیگر قادر نیست که به طور عادی به سیستم روشنایی ماشین برق تزریق کند.

تاثیر خرابی باتری بر سیستم روشنایی خودرو - باتری ضعیف خودرو - اصل ترونیک - تسترونیک - تستر باتری و دینام - شارژر باتری ماشین

اثر خرابی باتری ماشین روی مکانیزم استارت

زمانی که باتری ماشین خراب شود، سیستم استارت خودرو از کار می افتد. در حقیقت برق مصرفی برای استارت زدن ماشین از باطری تامین می شود. پس طبیعتا خرابی باتری خودرو به منزله ی از دست رفتن قابلیت استارت می باشد.

خرابی کولر ناشی از تاثیر خرابی باتری خودرو

وقتی باتری ماشین خراب شود، در عملکرد کولر ماشین نیز نقص رخ می دهد. این اتفاق به این دلیل می افتد که خراب بودن باتری فشار زیادی به دینام تحمیل کرده و موجب می شود که دینام نتواند به خوبی برق کولر را تامین کند. در نتیجه کولر به درستی عمل نخواهد کرد.

تاثیر خرابی باتری ماشین بر سیستم دزدگیر

قطع شدن سیستم دزدگیر ماشین نیز نمونه ای دیگر از تاثیر خرابی باتری خودرو به شمار می رود. در واقع زمانی که باتری ماشین خراب می شود، سیستم دزدگیر بدون هیچ گونه عکس العملی از کار می افتد. از کار افتادن این سیستم هم به شدت خطرناک بوده و باعث از دست رفتن امنیت خودرو می گردد.

پس سعی کنید در صورت خرابی باتری هر چه زودتر آن را تعویض کرده تا خودروی شما مورد سرقت قرار نگیرد.

تاثیر خرابی باتری بر سیستم دزدگیر خودرو - باتری ضعیف خودرو - اصل ترونیک - تسترونیک - تستر باتری و دینام - شارژر باتری ماشین

چند نکته در مورد نحوه نگهداری صحیح از باتری ماشین

برای اینکه از خرابی باتری خودروخود جلوگیری کنید لازم است چند نکته را رعایت نمایید:

  • عدم استفاده بیش از حد از برق خودرو
  • خاموش کردن چراغ های جلو ی خودرو بعد از ترک ماشین و پارک کردن آن
  • خاموش کردن چراغ داخل اتاق خودرو در حالت پارک
  • سرویس کردن باتری هر چند وقت یک بار
  • عدم خاموش و روشن کردن خودرو بارها و به صورت متوالی

پیشنهاد مطالعه :

عدم استفاده بیش از حد از برق خودرو

اگر از برق خودرو بیش از حد کار بکشید، باتری شما حتما خراب خواهد شد. برای مثال باتری خودروی شما 55 آمپر است و شما آمده اید یک سیستم صوتی قوی که نیاز به آمپر بالایی دارد روی ماشین نصب کرده اید.

این سیستم صوتی در کنار دیگر اجزای برقی ماشین نیروی اکلتریکی بیشتری را از باتری درخواست می کند.در چنین زمانی باتری نمی تواند این میزان زیاد نیروی درخواستی را هندل کند.

بنابراین به راحتی و به سرعت خراب می شود. پس سعی کنید هنگام نصب سیستم های برقی جدید روی خودرو حتما یک باتری با آمپر مناسب نیز برای آن در نظر بگیرید.

خاموش کردن چراغ های جلو ی خودرو بعد از ترک ماشین

هنگامی که می خواهید ماشین را در پارکینگ پارک کرده و به منزل بروید، لازم است که حتما قبل از ترک کردن ماشین چراغ های جلوی ماشین را خاموش کنید.

به این علت که دینام در زمان خاموش بودن خودرو کار نمی کند و نمی تواند برق مورد نیاز باتری را تامین نماید.در نتیجه اگر چراغ های جلو را خاموش نکرده باشید، تمام برق باتری در مدت زمانی که خودرو پارک است از دست رفته و باطری خالی می شود.

با خالی شدن باتری خواهید دید که هنگام روشن کردن ماشین، خودرو استات نمی خورد. در این حالت به اصطلاح می گویند باتری خوابیده است.

خاموش کردن چراغ داخل اتاق خودرو در حالت پارک

چراغ سقفی داخل اتاق خودرو هم مانند چراغ های جلوی ماشین عمل می کند. اگر ماشین خاموش را به مدت چند ساعت با چراغ سقفی روشن ترک کنید، حتما پس از برگشت و روشن کردن ماشین خواهید دید که ماشین به سختی استارت می خورد.

زیرا تمام برق باتری برای چراغ سقفی مصرف شده و باتری تخلیه گردیده است.

تاثیر خرابی باتری بر سیستم دزدگیر خودرو - باتری ضعیف خودرو - اصل ترونیک - تسترونیک - تستر باتری و دینام - شارژر باتری ماشین

سرویس کردن باتری هر چند وقت یک بار

نیاز هست که برای پیشگیری از خرابی باتری خودرو باتری خودرو را هر از گاهی پیش مکانیک برد و از سلامت آن مطمئن شد. مکانیک می تواند میزان سلامت باطری خودروی شما را تشخیص دهد. همچنین اگر نیاز به سرویس داشته باشد باتری را برای شما سرویس خواهد کرد.

عدم خاموش و روشن کردن خودرو بارها و به صورت متوالی

اگر ماشین را به مدت طولانی استارت بزنید یا آن را به طور مکرر و متوالی استارت بزنید، باتری خراب می شود. زیرا فرآیند استارت زدن خودرو مانند شوک برای باتری می ماند. مسلما شوک های پی در پی برای هر وسیله و یا حتی اشخاص پایان خوشی نخواهد داشت.

به همین دلیل علاوه بر اینکه باتری در حالت خاموش شارژ کمی دارد، استارت زدن های زیاد هم مزید بر علت شده و شارژ آن را خالی می کند.

تستر های باتری و دینام

تستر های باتری و دینام گروه صنعتی اصل ترونیک 

تستر باتری و دینام 3000 - اصل ترونیک - تسترونیک

برای دریافت اطلاعات و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

برای دریافت اطلاعات و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

برای دریافت اطلاعات
و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *