مقالات, مقالات باتری و تستر باتری

تستر باتری و انواع آن

تستر باتری و انواع آن - اصل ترونیک - تسترونیک - تستر باتری و دینام

تستر باتری و انواع آن

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های پزشکان این است که هر فرد سالم، طی فواصل منظمی آزمایش چکاپ دهد. باتری های اتومبیل هم یکی از قطعاتی است که نیاز به بررسی و بازبینی دوره‌ای دارد. آزمایش‌های مختلف چکاپ موجب می‌شوند که اگر در مرحله آغاز یک بیماری خاص هستیم، خیلی زود متوجه شده و برای پیشگیری و درمان اقدام کنیم. ماشین هم مانند انسان نیازمند آزمایش‌های مختلف و چکاپ دوره‌ای است تا اختلال‌های جزئی آن مشخص شود و قبل از اینکه به مراحل حاد برسد، رفع شود. تست باتری ماشین یکی از آزمایش‌هایی است که سالی دو بار باید انجام شود. در این مقاله  به روش‌های مختلف تست باتری خودرو پرداخته‌ایم؛ همراه ما باشید.

تستر های باتری و دینام

تستر های باتری و دینام گروه صنعتی اصل ترونیک 

تستر باتری و دینام 3000 - اصل ترونیک - تسترونیک

اهمیت تست باتری ماشین

باتری ماشین قطعه بسیار مهمی از ماشین شما است. یکی از وظایف اصلی باتری این است که  هنگام روشن شدن موتور ماشین، جریان برق را فراهم کند. علاوه بر این، زمانی که موتور ماشین خاموش است،  باتری ماشین  می تواند جریان برق را برای دستگاه های مختلف ماشین شما فراهم کند. به عنوان مثال، ضبط صوت، دزدگیر خودرو و دیگر وسایل. هنگامی که موتور ماشین خاموش است. البته تمام این موارد بستگی به سطح نرمال شارژ باتری خودرو دارد. شما باید سالیانه دو بار سطح شارژ باتری خودرو را بررسی کرده و در صورت لزوم آنرا به موقع شارژ کرده یا  باتری خودرو را تعویض کنید. برای نیاز به بررسی سطح شارژ باتری ماشین نیاز به یک ولت سنج دارید.

تستر باتری چیست ؟

تستر باتری ماشین یک دستگاه است که برای اندازه‌گیری وضعیت شارژ و عملکرد باتری خودرو استفاده می‌شود. این دستگاه به شما اطلاعاتی درباره وضعیت باتری خودروتان می‌دهد که می‌توانید از آن برای اطمینان از عملکرد صحیح باتری و جلوگیری از مشکلات احتمالی استفاده کنید. برخی از کاربردهای تستر باتری ماشین عبارتند از:

1. اندازه‌گیری ولتاژ باتری : با استفاده از تستر باتری، می‌توانید ولتاژ باتری را اندازه‌گیری کنید تا ببینید آیا باتری به درستی شارژ شده است یا خیر.

2. بررسی وضعیت شارژ باتری: تستر باتری به شما اطلاع می‌دهد که آیا باتری به اندازه کافی شارژ شده است یا نیاز به شارژ مجدد دارد.

3. تشخیص مشکلات باتری: با استفاده از تستر باتری، می‌توانید مشکلاتی مانند باتری ضعیف، باتری خالی یا باتری سوخته را تشخیص دهید.

4. بررسی عملکرد دینام : در برخی از مدل‌ها، تستر باتری قادر به بررسی عملکرد دینام نیز می‌باشد و می‌تواند اطلاعاتی درباره شارژ باتری از طریق دینام را ارائه دهد.

به طور کلی، تستر باتری ماشین یک ابزار مفید است که به شما کمک می‌کند وضعیت باتری خودروتان را بررسی کرده و از عملکرد بهینه آن اطمینان حاصل کنید.

تستر های باتری و دینام دیجیتال

تستر های باتری و دینام مدل ASL3000

این مدل دستگاه ها طراحی شده با آخرین تکنولوژی آنالیزینگ دیجیتال روز دنیا می باشد که جهت تست سریع و دقیق انواع باتری موجود در بازار در تمامی آمپراژها تولید شده است.

تستر باتری و دینام آنالوگ دیجیتال
مدل ASL4000 و ASL7000

تستر تخلیه تمام اتوماتیک 500 آمپر ASL5000

1. تست دقیق باتری های 35 تا 250 آمپر ساعت  2. تست و تخلیه باتری با لودینگ 300 و 500 آمپر اتوماتیک  3. دارای  نشانگر میزان ولتاژ ، میزان جریان و مقدار زمان  4. لودینگ انواع باتری ها در زمان های 5 الی 15 ثانیه  5. دارای سه کلید برای تنظیـم زمان ، تنظیم جریان و اسـتارت لودینگ

گارانتی شش ماه اصل ترونیک

تمامی محصولات گروه صنعتی اصل ترونیک دارای گارانتی شش ماهه می باشد  و مشتریان محترم  اصل ترونیک می توانند با آرامش خاطر از محصولات با کیفیت ما استفاده کنند . 

برای دریافت اطلاعات و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

برای دریافت اطلاعات و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

برای دریافت اطلاعات
و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

044-3233-7926

0914-941-4288

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *